«Художником стати може кожен!» - сьогодні цей девіз актуальний як ніколи. Так-так, не дивуйтесь, у наш час будь-хто може відчути себе винахідливим Леонардо да Вінчі чи експресивним Ван Гогом. Адже це раніше для того, щоб написати своє полотно, доводилося роками навчатися у художній школі або, як мінімум, закінчувати дорогі курси малювання. А кожен бажаючий незалежно від статі та віку може всього за 3-5 днів створити свій власний натюрморт, портрет чи пейзаж – так само, як справжній майстер, який виставляється у знаменитих галереях. Як? Малювати за цифрами!

У чому причина цього феномена? У картинах за номерами, які у XXI столітті набирають все більшої популярності. Адже вони дозволяють розкрити творчий потенціал усім, хто цього бажає, нехай навіть не маючи достатнього досвіду чи вільного часу.

Малюємо за принципом «все включено»

Що особливо приємно, в будь-який набір для домашнього живопису вже входить все потрібне: пронумеровані баночки з фарбами, одна або кілька пензлів, інструкція, контрольний лист для перевірки відтінків, розділений на сектори та позначений цифрами картон або полотно з підрамником, лакувальна суміш та стінні кріплення для готової картини. Можна відразу починати творити, це так просто - малювати за цифрами! Але для початку варто вибрати бажану основу картини та познайомитися з лайфхаками з розфарбовування.

Картон vs полотно

Досвідчені художники за номерами вважають, що починати варто саме з картин на картоні. Адже цей матеріал дуже дешевий, але при цьому здатний вбирати надлишки фарби, що наноситься на нього, що важливо для початківців художників. Ось тільки картон не дає картинам тієї фактури і «справжності», яку дає полотно: трохи шорстке на дотик, вже загрунтоване і натягнуте на справжній підрамник (картини на полотні). Полотно, у свою чергу, випускається з монохромним номерованим контуром або кольоровим. Останній тип полотна підходить навіть для людей похилого віку і людей з вадами зору, а також дітей, т.к. розмальовка стає інтуїтивно зрозумілою. Починати краще з невеликих форматів та зрозумілих сюжетів: тварин, риб, птахів, пейзажів, природи чи квітів. А ось до малювання людей, ангелів, ікон чи складних архітектурних споруд варто перейти вже після освоєння основних технік номерного живопису.

За правилами чи без?

Звичайно, актуальне мистецтво вже давно не має чітких інструкцій «можна» та «не можна», а правила сучасного арту існують виключно для того, щоб їх порушувати. Але для цього їх потрібно хоч трохи знати, а тому перш ніж приступити до розпаковування заповітної коробочки з полотном і фарбами, варто проштудувати інтернет-енциклопедії, щоб вивчити або освіжити в пам'яті поняття світло і тінь, лінія та штрихування, перспектива та площина, передній і задній план, кольороподіл та контраст…

І якщо ви поки що початківець і не маєте досвіду створення картин по номерах, то краще точно дотримуватися інструкції, яка є в кожному наборі.  А коли освоїте основні техніки цього роду живопису, можете вже напрацьовувати багаж своїх прийомів і фішок. Тим більше, що основних методик, що істотно полегшують малювання, не так уже й багато.

"Чудова четвірка" методів розмальовки картин за номерами.

Існує 4 принципи зафарбовування полотна. Ви їх запам'ятаєте легко, адже вони надзвичайно логічні і функціональні, їх і так підказує будь-кому, хто малює здоровий глузд і зручність.

Від світлого – до темного

Зафарбовуючи білі, жовті, блакитні або рожеві ділянки на самому початку, ви уникнете випадкових помарок. Адже куди простіше стерти чи перекрити іншим кольором пастельний відтінок, ніж яскравий чи темний колір.

Від більшого – до меншого

Якщо малювати за цифрами спочатку всі великі деталі картини, то ви не тільки уникнете згаданих вище ляпів і клякс, але й зможете правильно розставити нюанси і промалювати дрібні деталі, поставити вірні мазки і відблиски. Так буде простіше порівняти «дрібничку» з головними смисловими плямами картини: погодьтеся, зафарбувавши вазу і три найбільші бутони в ній, вам буде легше розташувати поруч невеликі квіти та листя букета.

Від центру – до країв

Рухаючись у такому напрямку, ви точно не змажете рукавом сорочки або ліктем уже нанесений з краю малюнок. Як правило, саме в середині картини у художників-класиків розташовується головний образ, чи то хатинка в пасторальному пейзажі, чи ваза з фруктами в апетитному натюрморті.

Зверху вниз

Цей спосіб руху по полотну також дозволяє не стерти вже нанесені фарби ліктями, вони висихатимуть у процесі нанесення, а коли ви дійдете до нижнього краю, верх картини буде практично сухим.

Як тримати пензлик і робити мазки?

Пензель простіше і зручніше тримати так само, як ви тримаєте кулькову ручку. Ваша рука повинна мати опору. Цього достатньо, щоб ви не втомилися, а картина вийшла акуратною. Для початку варто освоїти звичайні мазки: просто намагайтеся зафарбовувати кожен пронумерований фрагмент максимально рівно, здійснюючи плавні рухи пензлем зліва направо (якщо ви правша), кладучи фарбу однаковим по товщині шаром, не виходячи за контур.

Як тільки освоїте це, можете поекспериментувати з товщиною шару, штрихуванням і навіть малюванням крапками, якщо цього вимагає художній задум. Наприклад, якщо потрібно намалювати важку та наповнену водою дощову хмару. Адже її нижня частина шорстка і темна, що добре передається дрібною брижами точок, а внизу спускаються нитки дощу, які найпростіше зімітувати короткими косими штрихами.

Як правильно змішувати фарби?

Як правило, в наборі фарби вже змішані, тому в ньому так багато номерів, адже кожен з них означає певний відтінок, який лише на частки тону відрізняється від попереднього. Якщо ж у процесі малювання у вас закінчиться потрібний колір, його можна змішати самостійно з вже наявних фарб. Зазвичай раніше всього закінчуються світлі тони, адже світлих плям зазвичай у картині більше, ніж похмурих, тому вам досить злегка розбавити білим кольором той тон, який найбільш близький по відтінку до потрібного вам. Робити це найкраще на палітрі чи аркуші картону, а не безпосередньо в баночці, щоб випадково не зіпсувати всю масу фарби.

Ефективно та ефектно: розмиття меж

Це разюче, але лише двома прийомами – створенням чітких чи розмитих кордонів – можна надати картині і глибину, і виразність, і професійний вид. Щоб зрозуміти, на якій ділянці варто зробити максимально чіткий контур, а де трохи змастити грані, досить уважно розглянути ці місця на репродукції-зразку.

Якщо бажаєте зробити подарунок у вигляді картини по номерах з власною фотографією, звертайтесь до нас 380(67)814-08-00